درباره ی ما

دبستان اسماء یاسین

اولیاء محترم ، اعضای گرامی خانواده بزرگ اسماء یاسین
با سلام و درود
از آن جایی که مدرسه یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین نهادهای اجتماعی تربیتی و آموزشی جامعه می­باشد ، برای پیشرفت متوازن علمی و اخلاقی فرزندانمان به همکاری و مشارکت صمیمانه والدین گرامی و توجه دانش آموزان از یک طرف و پیگیری و تلاش کادر آموزشی اجرایی مدرسه از طرف دیگر نیاز است .

شعار انسان، اسلام، ایران به عنوان چتر فلسفی و تعلیم و تربیت بنیاد رشد، مسیر ارزنده ای برای کلیه سیاست­ ها و برنامه های مورد استفاده می­باشد. کودکان این امانت­ های الهی و سرمایه ی اصلی اولیا، با استفاده از روش صحیح و تعالیم انسان ساز اسلام برای خدمت به میهن اسلامی مهیا می­شوند .
شایان ذکر است در برنامه­ های تحصیلی 97-96 توجه ویژه ای به آموزش مهارت های زندگی و ارزش های اعتقادی با تاکید بر رویکردهای نوین آموزشی و روش الگوسازی رفتارها شده است .

 

دبستان اسماء یاسین همچون گلستان، با ایجاد محیطی با طراوت و شاداب، فرزندان صالح را که گلی از گل­ های بهشت هستند، در پرتو نور درخشان اسلام به مفاهیم و تعالیم اسلامی و خوی و خصلت انسانی معطر نموده و با استفاده از فناوری روز به مهارت­ های لازم که ضرورت زندگی فردایشان است، می­ آراید.
معلم ­های مهربان، متعهد و توانا، مانند باغبانی دلسوز با بهره­ گیری از اصل تفاوت های فردی و مسئله مداری در شرایط امکانات متناسب با تنوع برنامه ­ها، زمینه­­ را برای رشد همه جانبه گل ­های دبستان اسماء یاسین فراهم می­آورند. ما تلاش می کنیم تا فرزندانمان که هر یک طراوت و شمیم دل انگیز بهار را به فضای ما می افشانند، یادگیری لذت بخشی داشته و استعدادهای آن ها به وسیله خودشان در محیطی طبیعی شکوفا شود.
لذا از والدین و دانش آموزان محترم تقاضا می­شود با مطالعه و رعایت دقیق موارد زیر، مدرسه را در پیشبرد اهداف فوق یاری و راهنمایی نماید. طبق برنامه­ ی از پیش طراحی شده، خواهشمند است جهت آگاهی از نحوه ی رفتار، کردار و فعالیت­های آموزشی فرزندانتان به صورت ماهانه به مدرسه مراجعه نموده و در زمینه­ ی رفع مشکلات آموزشی، تربیتی و انضباطی وی کوشش نماید.
تبصره1:  شرکت در جلسات عمومی و دیدار با آموزگار مربوطه (به صورت ماهانه) الزامی می­باشد .
تبصره2:  هر هفته طبق برنامه ارائه شده(ساعات ملاقات با آموزگار) می توانید ضمن حضور در مدرسه با آموزگار مربوطه از وضعیت درسی و انضباطی فرزند دلبندتان اطلاع حاصل نمایید.
تبصره3:  دیدار با معلمان فوق برنامه فقط در ساعات تفریح روزهای کاری آن­ها امکان پذیر است.
تبصره 4:  جهت انجام امور مختلف مستقیما به دفتر معاونت مدرسه مراجعه و از ورود به محیط آموزشی (درب کلاس ­ها، راهرو و حیاط مدرسه) خودداری فرمایید.
تبصره 5:  دعوت­ های به عمل آمده از سوی مدرسه و انجمن اولیاء و مربیان را (جهت اتخاذ تصمیمات آموزشی، تربیتی و...) در رابطه با فرزندتان و همچنین روند فعالیت­ های مدرسه اجابت نموده و هم فکری و مساعدت لازم را انجام دهید.

 • ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه از ساعت 7:30 تا 14:15 می­باشد .
 • در صورت تاخیر و یا غیبت موجه فرزندتان (که طبق آئین نامه انضباطی مدارس، تشخیص موجه بودن آن با مسئولین مدرسه است) تا قبل از ساعت 9 صبح همان روز مراتب را به اطلاع مدرسه رسانده و در اولین روز حضور وی در مدرسه، جهت ثبت علت غیبت، همراه دانش آموز به مدرسه مراجعه نمایید. در غیر این­صورت غیبت، غیر موجه محسوب خواهد شد.
 • در صورت غیبت غیر موجه (و یا بدون هماهنگی قبلی با دفتر مدرسه) و تکرار تاخیر فرزندانتان مدرسه مجاز است نمره انضباطی وی را کسر نماید .
 • در زمینه پوشیدن لباس فرم مدرسه و نظافت آن و همچنین وضعیت ظاهری فرزندتان، نظارت لازم را داشته و وی را از آوردن هر گونه وسایل قیمتی و تزیینی باز دارید .
 • هر گاه وضعیت اخلاقی، رفتاری و انضباطی دانش آموز با مقررات انضباطی و آموزشی مدرسه منطبق نباشد مدرسه مجاز است طبق آیین نامه انضباطی اعمال نماید .

 • در ساعات و روزهای رسمی فعالیت مدرسه به موقع در مدرسه حاضر شوید. زمان شروع صبحگاه 7:30 صبح می­باشد. حضور به موقع در مراسم صبحگاه (5 دقیقه قبل از شروع آن) و رعایت کامل نظم در مراسم صبحگاه الزامی است.
 • در صورت غیبت غیر موجه و تکرار تاخیر، مدرسه مجاز است طبق آیین نامه انضباطی نمره انضباط شما را کسر نماید.
 • در ساعات رسمی فعالیت مدرسه، بدون اطلاع و موافقت مسئولان مدرسه و والدین، اجازه خروج از مدرسه را ندارید.
 • دانش آموز عزیز در تمامی ساعات حضور در مدرسه ملزم به استفاده از لباس فرم مدرسه می­باشید.
 • پوشیدن لباس ورزشی در ساعات غیر ورزش ممنوع است.
 • موظف به رعایت ادب، اخلاق و احترام نسبت به معلمان و کارکنان مدرسه و سایر دانش آموزان بوده و مراقب دانش ­آموزان کوچک­تر از خود باشید.
موظف به رعایت کامل همیشگی نظم و انضباط در محیط مدرسه می­باشید و همچنین ورود و خروج به اتاق­های اداری مدرسه با کسب اجازه از کادر اجرایی مدرسه صورت گیرد.
مسئول حفظ و نگهداری وسایل و اموال شخصی خود هستید و لذا از آوردن وسایل قیمیتی غیر ضروری(پول نقد بیش از حد معمول، طلا، وسایل تزیینی، دوربین عکاسی، تلفن همراه و ..) خودداری نمایید. بدیهی است در صورت مفقود شدن وسایل­تان مدرسه هیچ­گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.
در صورتی که وظایف آموزشی و انضباطی خود را به نحو شایسته انجام دهید با صلاحدید مسئولین مدرسه یکی از موارد تشویقی زیر در مورد شما اعمال خواهد شد:
 • تشویق شفاهی در کلاس و یا در مراسم صبحگاهی در حضور دانش آموزان دیگر و اعلام آن به والدین.
 • اعلام چک پول جایزه یا لوح تقدیر با امضای مدیر مدرسه در حضور کلیه دانش آموزان.
3 ) اولویت داشتن برای شرکت در اردوهای تربیتی، فرهنگی، آموزشی و ...
تبصره: با تشخیص و تصمیم کادر اجرایی و آموزشی مدرسه برای دانش آموزان یک کلاس یا پایه بصورت جمعی تشویق هایی در نظر گرفته می شود .

تماس با ما

آدرس دبستان اسماء یاسین :

تهرانپارس فلکه دوم خیابان جشنواره بین سجده ای و چهار راه سید الشهدا پلاک 143

 • 021-77705480
 • 021-77704926
 • info@asmayasin.ir
تمامی حقوق اطلاعات این وبسایت ، برای این مدرسه محفوظ است ©  CopyRight 2017